SPECJALISTYCZNY PEDICURE PODOLOGICZNY

Jest to specjalistyczny pedicure, poprzedzony dokładnym wywiadem skupiającym się nie tylko na stopach, ale również na podudziach, całej postawie ciała oraz historii medycznej. Po rozpoznaniu dolegliwości podolog Gdańsk przystępuje do zabiegu, podczas którego zajmuje się wszelkimi zmianami na stopach, takimi jak odciski, modzele, grzybica, brodawki, łuszczyca, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty. Pedicure podologiczny to nie tylko zabieg, jest to również rozmowa, w której pacjent dowiaduje się, co jest przyczyną występujących na jego stopach zmian oraz jak może dany defekt usunąć.

PROFILAKTYKA STOPY CUKRZYCOWEJ

Częstym i bardzo poważnym powikłaniem wśród osób chorych na cukrzycę jest zespół stopy cukrzycowej. Wiąże się on z uszkodzeniem nerwów oraz naczyń krwionośnych, co w konsekwencji nieprawidłowej pielęgnacji może prowadzić do takich powikłań jak owrzodzenia, martwica, a nawet amputacja. W zabiegu podologicznym stopy cukrzycowej używane są specjalistyczne preparaty i kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp diabetyków. Metody stosowane podczas zabiegu mają na celu przynieść ulgę oraz zapobiec powikłaniom związanym z nieprawidłową pielęgnacją.

KOREKCJA WRASTAJĄCYCH, WKRĘCAJĄCYCH PAZNOKCI

Gdy płytka paznokcia wrasta w miękką tkankę skóry i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienia z problemem wrastającego lub wkręcającego  paznokcia. Przypadłość ta charakteryzuje się takimi dolegliwościami jak: dokuczliwy ból w miejscu wrastania, nadwrażliwość na dotyk, opuchlizna, zaczerwienienie, wysięk oraz krwawienie. Brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego. Wrastający paznokieć może bardzo utrudnić wykonywanie codziennych czynności.

BRODAWKI ZWANE KURZAJKAMI

Kurzajki zwane są inaczej brodawkami wirusowymi i powstają na skutek słabego układu odpornościowego człowieka, który poddał się wirusowi brodawczaka ludzkiego – HPV. Do zakażeń dochodzi zwykle na basenach, siłowniach, w hotelach, a nawet podczas przymierzania obuwia. Brodawki należy usuwać jak najszybciej, ponieważ bardzo szybko się rozsiewają, a w miejscach, gdzie brodawka poddawana jest ciągłym podrażnieniom lub otarciom, może pojawić się stan zapalny.

PAZNOKCIE CHOROBOWO ZMIENIONE

 Istnieje cały wachlarz chorób czy dysfunkcji prowadzących do zmian w wyglądzie płytki paznokciowej. Najczęściej niszczy ją grzybica, ale może to być również łuszczyca, nadmierna łamliwość, szorstkość paznokci oraz wiele innych dolegliwości, które mogą prowadzić do widocznych, nieestetycznych zmian płytki paznokcia.

PIELĘGNACJA STÓP OSÓB STARSZYCH/SENIORÓW

Paznokcie stóp osób starszych są bardzo ciężkie w pielęgnacji domowej. Cążki, pilniki, tarki, kremy oraz różne domowe sposoby nie wystarczają do sprawnego i bezbolesnego skrócenia stwardniałych paznokci. Podolog posiada odpowiednie narzędzia oraz sprzęt, który pozwala bezboleśnie i dokładnie skrócić i oczyścić paznokcie.

MODZELE

Modzele są to zrogowacenia skóry, które zazwyczaj tworzą się na śródstopiu, krawędziach i czubkach palców albo na tylnej części pięty. Wyglądają podobnie jak odciski, ale są większe, bardziej miękkie i o żółtawym zabarwieniu. Główna różnica pomiędzy odciskiem a modzelem polega na tym, że ten pierwszy ma jądro, które uciska na zakończenia nerwowe i powoduje ból. Modzel w początkowej fazie jest bezbolesny.

ODCISKI

Odciskami nazywamy obszary zrogowaciałego naskórka, które tworzą twarde punkty, powstające jako reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk lub tarcie. Bardzo ważne jest, aby odróżnić odciski od brodawek. Nieusunięty odcisk może wywołać bolesny stan zapalny, który bardzo ogranicza swobodne poruszanie się